"Ślężańskie depozyty " oraz " Noc Świętojańska" - 21-23 czerwca 2013

Kolejna wyprawa wkrótce - pod hasłem " Ślężańskie depozyty "

 

Termin wyprawy 21-23 czerwca 2013 . Miejsce spotkania podaję uczestnikom na PW.
Skład grupy : "Sztab Generalny" ;-) cokolwiek to znaczy" plus dwójka zaproszonych gości.
Rejon działania - Ślęża poza szlakami . Z wiadomych względów namiarów na dokładny obszar działania nie podaję. W wyprawie udział mogą brać tylko osoby sprawdzone i posiadające znajomość topografii góry Ślęży oraz okolic. Jako, że w ostatnim czasie połączyliśmy kilka sprawdzonych w niezależnych źródłach informacji oraz wniosków z poszukiwań terenowych to na pewno będzie ciekawie.
Zakończeniem akcji będzie "Noc Świętojańska" , czyli ognisko plus starosłowiański obrzęd prowadzony przez Zbyszka.
Co do eksploracji - udział biorą tylko zaproszone i sprawdzone osoby i tutaj nie ma taryfy ulgowej dla świeżaków.  Skład zespołu mocno ograniczony - tylko za zaproszeniem. 

Patrol terenowy zakończony wejściem na Ślężę w dniu "Nocy Świętojańskiej" i ogniskiem - kto chce do nas dołączyć - kontakt ze mną: karolsawiak2@interia.pl , tel. 512 098 097 . 
Wpisowe 30zł  od osoby wpłacone do 20 czerwca na konto PKO Inteligo PL 50 1020 5558 1111 1170 5140 0068, wymagany prowiant własny na 24 h.

5 komentarzy:

 1. Człowiek u swojego zarania był zbieraczem-łowcą. Niewielkie wspólnoty prowadziły nomadyczny lub semi-nomadyczny tryb życia. Ludzie żyli w prostych, często tymczasowych schronieniach, gromadzili niewiele dóbr i zapasów, a żywili się tym co znaleźli i złapali. Kultura człowieka pierwotnego była nomadyczna, egalitarna i w małym stopniu oparta o własność. "Własnością" były relacje społeczne, wpasowanie się w ekosystem oraz relacje ze światem duchowym. Pierwotna duchowość człowieka to animizm i szamanizm. W rzeczywistość duchową nie trzeba było "wierzyć", ona istniała. Powszechna była wiara w ożywioną i obdarzoną naturę przedmiotów. Łatwiejszemu kontaktowi z nią i łatwiejszemu przechodzeniu w stany zmienionej świadomości sprzyjały następujące czynniki: sam animistyczny światopogląd, okresowy brak pożywienia ("posty z konieczności"), często niewygodne szałasy, zaburzające okres snu, w ten sposób że zacierały różnice między jawą a snem.
  Człowiek powraca do niewielkich, kilkunasto-kilkudziesięcioosobowych struktur społecznych . Nie wiem, czy jesteście świadomi, ale to wszystko obserwuję na Waszych wyprawach. Przed naturą nie ma ucieczki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Do Marcina Różewicza - na piwo na szczyt przybędziemy w klasycznym składzie - cały "Sztab Generalny" ZGE ;-).

  OdpowiedzUsuń
 3. ..Karol to ja tez..nakręciliśmy film z Sowich...na koniec podziękowania min. dla ZGE za podtrzymanie naszej pasji do DŚ...Spryciak
  na YT film pogorszony jakościowo by nie zamulał kompów...3 części...zgadnij jakie to miejsca:
  http://www.youtube.com/watch?v=ruQuSpJdVeM http://www.youtube.com/watch?v=VU9mHRuN7Bo http://www.youtube.com/watch?v=V0Tu3foGtzQ

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy można jeszcze dołączyć do grupy podczas nocy świętojańskiej?

  OdpowiedzUsuń
 5. Góra Ślęża to miejsce modlitwy CELTÓW. Przedstawianie religii przedchrześcijańskich jako "poganie" jest elementem judzenia przez "naród wybrany". Poprzednie religie trwają w różnych symbolach np. jajko i zajączek na wielkanoc to elementy religii CELTYCKIEJ. Religia Celtycka powraca na Wyspach Brytyjskich. Ja nad tym pracuję aby powróciła do Polski. Druid 8013./tyle około ma lat religia Celtycka/.

  OdpowiedzUsuń