Współpraca Ślężańskiej Grupy Eksploracyjnej z kwartalnikiem "Świat Sobótki"


W związku z propozycją wysuniętą w naszą stronę przez redakcję "Świata Sobótki" Ślężańska Grupa Eksploracyjna z przyjemnością podjęła współpracę i zobowiązała się do publikacji niektórych swoich badań w artykułach mających ukazywać się na łamach tegoż kwartalnika w cyklu "Tajemnice Sobótki". 
Jest to dla nas swego rodzaju nobilitacja ponieważ przejmujemy w ten sposób schedę w Sobótce po znanym - nieżyjącym już eksploratorze śp. Wojtku Stojaku, który z kwartalnikiem współpracował przed nami. Prezentujemy w związku z tym nasz pierwszy artykuł znany już wszystkim oglądającym bloga, gdyż zamieszczony przez Macieja dużo wcześniej i dotyczący kopalni magnezytu "Maria Concordia".
 Od czasu ukazania się posta z tym materiałem sporo się zmieniło. Grupa zmieniła nazwę z Zielonogórskiej na Ślężańską Grupę Eksploracyjną co jest logiczne ponieważ mimo, że działamy na terenie województwa lubuskiego i dolnośląskiego to publikujemy jedynie materiały związane z obrębem  Sobótki oraz  Masywu Ślęży. Ponadto Maciej jako członek "Stowarzyszenia Dolnośląska Grupa Badawcza" dołączył do Z.G.E.ze względu na wspólne zainteresowania Ślężą.
Ponieważ materiał jest kopią artykułu z naszego bloga na jego końcu znajdują się nieco nieaktualne już informacje. Niemniej jednak zachęcamy Państwa do jego przeczytania...Ponadto pragnę poinformować, że otrzymaliśmy miłą propozycję zaprezentowania się w miesięczniku "Poszukiwacze",a w numerze lipcowym  zamieściliśmy  krótką
Prezentację naszej "ekipy"

Z poważaniem

- Matt Muzzy Mazovsky czyli (Maciek M.), Karol Sawiak oraz reszta grupy.3 komentarze:

  1. To teraz będziecie kłamać na większa skalę ?! ehhh :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak, teraz będziemy kłamali na skalę ogólnokrajową, a potem na ogólnoświatową. Jak opiszę jakieś znalezisko, to umówmy się że to był mój sen a zdjęcia z foto-szopa, za sny w tym kraju jeszcze nie karają na szczęście i tej wersji się trzymajmy ;-)

      Usuń